osudy milionářů

Vyhrála v loterii miliony. Teď chce dát žalobu kvůli stresu z bohatství

Jane Park
Zdroj: facebook
Jane Park se svým šekem
Téma:

Představte si, že jste vyhráli v loterii desítky milionů korun. Jak by se váš život změnil? K lepšímu? K horšímu? Většina lidí si asi nebude myslet, že by jim velká výhra pokazila život. Ne tak jednadvacetiletá Britka Jane Park. Ta chce loterijní společnost zažalovat za to, že jí výhrou jednoho milionu liber zničila dospívání.

Když bylo Jane Park sedmnáct let, vsadila si v loterii Euromiliony. A vyhrála! Celý jeden milion liber, tedy asi necelých 40 milionů korun. Většina lidí by to považovala za skvělý start do úspěšného života. Patrně si to tak malovala i Jane. Milióny jí sice život změnily, ale rozhodně ne k lepšímu - tvrdí dnes jednadvacetiletá Jane.

 

"Někdy mám pocit, že výhra v loterii mi zničila život," tvrdí dnes Jane. "Myslela jsem, že budu mít život desetkrát lepší, ale byl desetkrát horší. Většinou si přeju, abych žádné peníze neměla. Můj život by byl mnohem jednodušší, kdybych nevyhrála," tvrdí Jane.

 

 

Pro to všechno zvažuje Jane Park právní kroky proti loterijní formě za nedbalost poté, co byla stižena stresem z bohatství v tak mladém věku. "Lidé se na mě dívají a myslí si - přál bych si její životní styl, přál bych si její peníze, ale nikdo z nich si neuvědomuje míru mého stresu. Mám spoustu materiálních věcí, ale můj život je prázdný. Jaký má smysl?" ptá se Jane.

 

Jak připomíná britský Mirror, který o případu Jane Park informoval, nejde překvapivě o výjimečnou reakci vítězů na obří výhry. Existuje více milionářů, kterým výhra v loterii zničila život. Podobně je na tom třeba Callie Rogersová. Ta vyhrála dokonce skoro dva miliony liber a navíc jí bylo pouhých šestnáct let.

 

 

Peníze Callie roztáčela za divoké party, drogy a plastické operace. Dokonce se kvůli pocitu osamění pokusila o sebevraždu. Dnes má Callie na účtu znovu jen 2000 liber a plánuje se stát zdravotní sestrou. Říká, že nikdy nebyla šťastnější než dnes: "Bylo to příliš mnoho peněz pro někoho tak mladého jako já. I když si říkáte, že váš život se nezmění, tak to přesně udělá. A často ne k lepšímu."

 

Přesně tak dopadl i Mickey Carroll. V loterii vyhrál ve svých devatenácti letech závratných 9,7 milionů liber a rozhodl se řádit. Peníze utrácel za kokain, hazardní hry a prostitutky. Dvakát byl uvězněn pro výtržnosti, držení drog a rvačky. Poté, co Mickey Carroll všechny peníze utratil, žil nějakou dobu na dávkách, pak pracoval v továrně na suchary a dnes je zaměstnaný na jatkách.

 

 

Kdo ale sílu peněz včas odhalil, je pětadvacetiletý Luke Pittard. Předtím, než se v loterii stal milionářem, pracoval v McDonaldu. Když vyhrál, na práci se vykašlal, ale do osmnácti měsíců byl zpátky u hamburgerů. "Všichni si myslí, že jsem tak trochu blázen, ale já jim říkám, že život je víc než peníze. Rád jsem pracoval u McDonalds ještě než jsem se stal milionářem a opravdu mě těší, že jsem zase zpátky," říká pohodový Luke Pittard.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar