skákání do řeči

Vyhrocená prezidentská debata, Trump svého rivala přerušil 73krát

Téma:

Debaty kandidátů na prezidenta Spojených států mění pravidla. Komise, která na americké volby dohlíží, tak reaguje na velmi ostré střetnutí Trumpa s jeho rivalem Bidenem.

73krát skočil prezident Trump během 90minutové debaty do řeči bývalému viceprezidentovi Joe Bidenovi. Ta tak byla pro diváka velmi zmatená a nepřehledná. To, že se mu debata vymkla z rukou, přiznal i moderátor.

 

"Jsem smutný. Nikdy jsem nic takového nezažil a považuji to za promarněnou příležitost. Neuvědomil jsem si, že prezident zvolí skákání do řeči jako svou strategii po čas celé debaty," sdělil moderátor debaty Chris Wallace.

 

A právě s tím by měl být od příštího střetnutí obou kandidátů konec. Zapnutý mikrofon bude totiž mít jen kandidát, který bude mít zrovna slovo. Trumpův volební tým už se proti změně ohradil. Neměla by se prý měnit pravidla během hry.

 

"Liberální média jsou naštvaná, že jsem během debaty přešel do útoků a odhalil tak jeho (Bidenovu) nebezpečnou agendu," uvedl Trump.

 

 

Trumpův tým po debatě na sociální sítě vypustil placené příspěvky o tom, že Biden při debatě podváděl. Měl mít sluchátko, kterým mu jeho poradci prý radili odpovědi. Příspěvky už zhlédlo přes 10 milionů lidí. Biden tvrzení popřel a reagoval s nadhledem. Zveřejnil fotku sluchátek se zmrzlinou.

 

Biden si dál drží před Trumpem náskok. Vede o více než šest procent. A podle aktuálního průzkumu volby vyhraje na 78 procent. Bidenův výkon v debatě také přesvědčil jeho podporovatele, kteří mu poté na kampaň poslali více než 480 milionů korun.

 

"Během včerejšího večera jsem si potvrdil, že nemůžeme žít další čtyři roky pod tímto prezidentem," nechal se slyšet Biden.

 

Tváří v tvář se znovu oba kandidáti utkají 15. října.

TN.cz