Ústí nad Orlicí

Vyhrožoval manželce zabitím. Když dorazila policie, sám se zastřelil

Téma:

Měl vyhrožovat manželce zabitím, zabarikádoval se v bytě, a když do dveří vtrhla zásahová jednotka, tak se zastřelil. Okolnosti dramatických událostí v Ústí nad Orlicí z minulého týdne policie z taktických důvodů tají. Televizi Nova se ale podařilo zjistit, že střelec měl mít u sebe hned několik zbraní.

Velikonoční pondělí se chýlilo k závěru. V jednom bytě muž vyhrožoval své ženě a podle informací televize Nova měl v rukou držet brokovnici. Bylo osm hodin večer.

 

Začalo policejní vyjednávání. Trvalo údajně až do třetí hodiny ranní. S mužem se ale prý mluvit nedalo. Zásahová jednotka těsně před čtvrtou hodinou proto podle svědků vyrazila dveře. A hned se ozval výstřel. Muž otočil zbraň proti sobě. Zachránit se ho nepodařilo.

 

"U zemřelého jsme nařídili soudní pitvu, na jejíž výsledek čekáme," sdělila Lenka Vilímková, policejní mluvčí z Ústí nad Orlicí. Policisté v bytě našli hned několik zbraní. Jestli je držel legálně, zatím prý ještě zjišťují.

 

 

Minulý týden byl pro zásahovou jednotku v regionu perný. V Pardubicích zakuklenci zasahovali i u zabarikádované 17leté dívky, která vyhrožovala sebevraždou. A to kvůli nešťastné lásce. "Každé vyjednávání je těžké, vždycky se jedná o lidský život," sdělila televizi Nova k případu policejní vyjednavačka. "Celé vyjednávání trvalo zhruba dvě hodiny," uvedl mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

 

Muži v kuklách slanili ze střechy paneláku k oknu, a to proto, aby fungovali jako zábrana, kdyby se dívka rozhodla vyskočit. V stejnou chvíli totiž jejich kolegové rozráželi dveře. Tentokrát se zásah obešel bez zranění.

Petr Brzek/mj TN.cz