zhrzená milenka

"Vyhrožovala nám zapálením domu," řekl Zdeněk. Za hodinu volal hasiče

Požár rodinného domu
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 21. 12. 2019
Téma:

V listopadu shořela část staršího domu v Bludově na Šumpersku. Hasiči od počátku nevylučovali cizí zavinění. Mladá žena měla vyhrožovat jeho zapálením jen krátce před tím, než požár vypukl. Případem se zabývá policie.

"Vyhrožovala nám zapálením domu a do hodiny a půl ten barák hořel," popsal Zdeněk, který v nemovitosti žil s přítelkyní Marií. Její dcera má za sebou komplikovaný vztah. Chodila s mladíkem, jehož dřívější přítelkyně zapálením domu vyhrožovala.

 

"Říkala, že ji zabije a podpálí nám barák," popsal Zdeněk útoky na dceru Marie. "Myslím, že to bylo tím, že chodila s jejím bývalým, teď už zase současným, přítelem," dodal Zdeněk s tím, že její nadávky měly i rasistický podtext. "Moje žena o její dcera jsou poloviční Romové. Nadávala jim do černých sviní," vysvětlil smutně Zdeněk.

 

Případem se zabývá i policie. "Ve věci bylo zahájeno trestní řízení pro podezření z poškození cizí věci. Zatím ale nikdo nebyl obviněn," řekla policejní mluvčí. "Není vyloučen úmysl či nedbalost, škody prozatím nejsou vyčísleny," uvedli hasiči na twitteru krátce po události.


Ženu, která rodině vyhrožovala, už policie údajně vyslechla. "Zdaleka ale nevyslechla všechny svědky. Ti totiž nechtějí vypovídat," popsal Zdeněk. "Svědky se snažím hledat sám," dodal.

 


Rodina se dostala do složité situace. Dům, který čekala rekonstrukce, totiž neměla pojištěný. Nyní žije v 6 lidech ve dvou menších místnostech. "Shořelo nám všechno - věci, vzpomínky a dokumenty. Shořelo vše, co jsme tak dlouho budovali," dodal.


Z budovy během požáru hasiči zachránili štěně a kočku. "Zvířátka neštěstí přežila, ale pejsek z toho má trauma. Je teď hodně vyděšený," popsal. Celá rodina je teď ve velkém stresu a čekají, co se bude dít. Na ženu, která jim vyhrožovala, podala trestní oznámení.

Související témata:
TN.cz