Tragédie v Sydney

Výlet skončil katastrofou. Při pádu hydroplánu zemřelo šest lidí

Téma:

Šest lidí zemřelo v neděli při nehodě hydroplánu v australském Sydney. Stroj měl podle prvotních informací patřit společnosti, která nabízela vyhlídkové lety. Mezi oběťmi má být i teprve jedenáctiletý chlapec.

Hydroplán se zřítil do řeky Hawkesbury nedaleko sydneyského předměstí Cowan, potvrdila televizi BBC místní policie. Potápěči vylovili z vraku, který leží 13 metrů pod hladinou, šest těl. Informace o totožnosti zemřelých zatím nezveřejnili.

 

Podle velícího policejního náčelníka Michaela Gormana stále záchranné práce probíhají. Příčinu nehody ještě vyšetřovatelé neznají. Mezi oběťmi mají být kromě pilota podle nepotvrzených zpráv jedenáctiletý chlapec a čtyři Britové.

 

Že by mezi oběťmi měli být britští občané, naznačilo i britské ministerstvo zahraničí. "Úředníci britského konzulátu jsou ohledně nehody hydroplánu u Sydney ve spojení s místními úřady. Naši lidé jsou připraveni poskytnout konzulátní pomoc," uvedlo ministerstvo.

 

 

"Udělalo zatáčku doprava a když se otáčelo, křídlo zavadilo o hladinu, pak se zřítil po nose do vody," popsal stanici 9News svědek Myles Baptiste, který stál od nehody 500 metrů.

 

"ATSB (Australský úřad pro bezpečnost v dopravě, pozn. red.) vyšetřuje tragickou nehodu jednomotorového hydroplánu, který se zřítil do vody v zátoce Cowan," potvrdili vyšetřovatelé. Zatím není jasné, jestli se vrak podaří vyzvednout už v neděli, nebo s tím záchranáři počkají až na pondělí.
 

vbo TN.cz