zásahy hasičů

Vylité řeky, zatopené domy i silnice! Zlínský kraj zasáhly přívalové deště

Přívalové deště zasáhly Zlínsko
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
24.7. 2020 21:17
Téma:

Přívalové deště, které se v pátek odpoledne přehnaly přes Zlínský kraj, vylévaly řeky a páchaly velké škody na majetku. Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů a domů, čistili ucpané kanálové vpusti a odstraňovali naplaveniny. Dokonce čistili koryto řeky.

Minutu po třetí odpoledne vyjeli jako první hasiči ze stanice Luhačovice. V ulici Nábřežní voda natekla do sklepních prostor bytového domu. Pak se začala situace stupňovat.

 

"O chvíli později hasiči zasahovali v nedalekém Rudimově, kde čistili koryto řeky, neboť hrozilo vylití vody do okolí. O chvíli později však začala voda páchat škody ve Slavičíně. Zde hasiči odstraňovali následky silného deště hned na čtrnácti místech," popsali hasiči Zlínského kraje na sociálních sítích.

 

Hasiči ve Slavičíně zasahovali nejčastěji v ulicích Luhačovská, Osvobození a Dlouhá. Šlo o odčerpávání vody ze sklepů a domů, čištění kanálových vpustí i odstraňování naplavenin ze silnice.

 

 

"Dále byli hasiči vysláni do obce Kladná Žilín, Chvalčova, Bystřice pod Hostýnem a Slavkova pod Hostýnem," vyjmenovali hasiči.

TN.cz