záhadný obřad

Vymítání ďábla po Česku: Co se odehrálo ve Vranově nad Dyjí?

Vymítání ďábla v kostele ve Vranově nad Dyjí, které někdo tajně natočil, vzbudilo velké emoce i diskuse. Církev se proto o exorcismu rozhodla otevřeně promluvit. Církevní hodnostáři přiznávají, že se setkávají s případy, nad kterými zůstává až rozum stát.

Video natočené klíčovou dírkou kostelních vrat zachytilo tajný obřad, který většina lidí považovala jen za výplod fantazie hororových filmařů. Děsivý křik ženy doprovázený klidným hlasem kněze, který předčítá latinské formule. Nejtajemnější a pro lidskou fantazii zároveň nejděsivější náboženský obřad.

 

Video je jasným důkazem že i v jednadvacátém století má církev elitní skupinku vymítačů ďábla. Kněz Marek Dunda patří mezi ně: "Pověření k tomu mám, můžou být všichni klidní," říká.
 

Obřad je pro veřejnost tabu. Musí u něj ale být svědci. Tajně natočené video nakonec přimělo i papežského kaplana monsignora Orlitu, aby o exorcismu otevřeně promluvil. Potvrdil že při vymítání se dějí nepochopitelné věci. "Ta osoba hovoří neznámými jazyky, má obrovskou sílu, jsou známé případy kdy levituje," říká.Ze sto lidí, kteří požádají církev o pomoc, se jen jeden dočká obřadu vymítání. Každého předem prohlédne psycholog a pokud potvrdí duševní chorobu, doporučí odbornou pomoc. Všichni musí písemně souhlasit.

 

Statistiky o počtu exorcistů církev nevede, ale odhaduje se, že v celém česku je jich pouze devět. V rámci objektivity jsme se zeptali i druhé strany. Jiří Valter zvaný Big boss je český zakladatel církve satanovy. Posedlost ďáblem je podle něj výmysl.

 

"Proč by se unavoval ďábel aby někam lezl a vykřikoval, to je nejlínější bytost jakou znám, vykuřuje, chlašče whiskey a tím to končí," tvrdí Valter.

 

Identitu lidí, kteří vymítání podstoupili církev chrání stejně jako zpovědní tajemství. Jestli má obřad nějaké účinky se tak můžeme jen domýšlet.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zesnulý herec Hoffman si psal deníky: Bál se démonů

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TV Nova