Peter Madsen

Vynálezce a vraha novinářky zbil spoluvězeň. Skončil v nemocnici

Dánský vynálezce Peter Madsen
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dánský vynálezce Peter Madsen, odsouzený na doživotí za vraždu švédské novinářky Kim Wallové, skončil po potyčce se spoluvězněm v nemocnici. Proč k incidentu došlo, zatím není jasné.

Madsena měl podle dánského portálu BT zmlátit 18letý spoluvězeň. Zraněn byl vynálezce tak, že ho museli převézt do vězeňské nemocnice. "Mohu potvrdit, že můj klient byl napaden. Bude v pořádku," uvedla Madsenova právnčka Betina Hald Engmark.

 

Mladík Dána napadl ve středu večer, o den později pouze vězeňská služba informovala, že musel být hospitalizován 47letý vězeň. Až poté vyšlo najevo, že jde právě o Petera Madsena, který měl ve vlastnoručně sestavené ponorce zabít a rozřezat švédskou novinářku Kim Wallovou.

 

Zda spoluvězně k útoku vyprovokoval právě Madsenův brutální čin, nebo nějaký banálnější důvod, dosud není jasné. "Zatím nemůžeme říct, co bylo důvodem útoku. Nemůžeme ani zveřejnit totožnost vězňů," sdělil policejní inspektor Kim Kliver.

 

 

Právě v pátek uplynul rok ode dne, kdy Wallová nastoupila do Madsenovy ponorky. Měla s ním udělat rozhovor, místo toho ji stihla krutá smrt. Vynálezce ji zavraždil, rozčtvrtil a její tělo pak naházel do moře.

 

Na doživotí byl za vraždu Madsen odsouzen letos 25. dubna. Proti rozsudku se ale odvolal. Na další řízení čeká ve vazební věznici, první jednací den je naplánován na 5. září.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz