sebevražedný sarkofág

Vynálezce odhalil smrtící přístroj, člověk stiskne tlačítko a zemře!

Sebevražedný sarkofág - 1
Zdroj: Profimedia
Téma:

Představení sebevražedného přístroje Sarco vyvolalo na pohřebním veletrhu v Amsterdamu velký rozruch. Sarkofág člověka usmrtí pomocí dusíku, který se dovnitř uvolní po stisknutí tlačítka. Součástí vynálezu je také oddělitelná rakev, kde skončí tělo.

Sebevražedný nástroj na veletrhu představil Australan Philip Nitschke, který patří k velkým zastáncům eutanazie. Sarkofág by se měl dát vyrobit na 3D tiskárně a každý by si jej tak mohl vytisknout doma.

 

Smrtící zařízení tvoří kapsle se sedadlem, oddělitelná rakev a také bombička s dusíkem. Ten člověka nejprve omámí. "Bude cítit závratě, ale pak rychle ztratí vědomí a zemře," řekl TheGuardian Nitschke.

 

Jeho vynález má vyřešit problém se zákonem, do kterého se někteří lidé mohou dostat, když ostatním pomáhají s dobrovolným odchodem ze světa. "V mnoha zemích není sebevražda nezákonná. Pouze asistence při ní je trestná," řekl Nitschke.

 

GALERIE: Sebevražedný sarkofág

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Sebevražedný sarkofág - 3

 

Přístroj Sarco by podle něj tuto situaci vyřešil. "V tomhle případě si člověk pouze vybere, jestli zmáčknout tlačítko. Je to lepší než skočit pod vlak," tvrdí. Vybrat si, kdy zemřeme, je podle Australana základní lidské právo.

 

Návštěvníci pohřebního veletrhu si smrtící vynález mohli vyzkoušet na simulátoru. "Byl to divný zážitek. Ale bylo to hezké a klidné, vidíte Měsíc a moře," řekl jeden z návštěvníků.

 

 

Nitschke si ke zveřejnění svého vynálezu nemohl vybrat lepší místo. Nizozemsko totiž patří mezi země, kde dobrovolný odchod ze života není trestný. Země tulipánů byla v roce 2002 dokonce úplně prvním státem, který eutanazii legalizoval.
 

Související témata:
jva TN.cz