České Budějovice

Výpadek proudu uvěznil reportéra! Lékaři nemohli operovat

Téma:

České Budějovice postihl v sobotu několikahodinový výpadek proudu. Bez elektřiny zůstala i krajská nemocnice, která fungovala jen díky agregátu. Řadu ambulantních zákroků tak museli lékaři odsouvat. A výpadek proudu uvěznil přímo v redakci i reportéra TV Nova.

Tisíce lidí zůstaly bez dodávky elektřiny okolo půl jedenácté dopoledne. "Omezení se dotklo zhruba 1 700 domácností," informovala mluvčí společnosti E.ON Martina Slavíková.

 

Výpadek elektřiny uvěznil v budově také reportéra TV Nova Vladimíra Hotě. Vstupní dveře je totiž možné otevřít jen pomocí čipu. "Zatímco já jsem zůstal uvězněný uvnitř, tak tady můj kolega kameraman se naopak dovnitř dostat nemůže," hlásil od dveří Vladimír.

 

Jediné místo, kam se reportér dostal, byla střecha. Čas ale příliš rychle neubíhal a ještě ve tři odpoledne elektřina nefungovala. "Nakonec mě ale vysvobodil správce domu," popsal Vladimír.

 

Výpadek omezil i krajskou nemocnici, v jejímž areálu ke zkratu na vysokém napětí došlo. Pacienti pocítili výpadek asi nejvíce tady na zubní pohotovosti. Lékaři nemohli dělat zákroky přibližně dvě hodiny.

 

 

"Počítače jim fungovaly, ale co se týká rentgenů a cétéčka, tak to nešlo," uvedl pacient Michal Borovský. "Na tuto situaci jsme připraveni, máme k dispozici několik náhradních zdrojů," ujistila mluvčí českobudějovické nemocnice Iva Nováková.

 

V areálu nemocnice se podařilo obnovit dodávky elektrického proudu před třetí hodinou odpoledne. V některých částech města ale začal proud fungovat až po 17. hodině.

Vladimír Hoť/epa TN.cz