Hrozí jim 10 let!

Vypečení podnikatelé z jihu Čech: Partnery obrali o 14 milionů

Zatčení
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Jihočeští kriminalisté obvinili dva muže z podvodů, při nichž měli způsobit škodu zhruba 14 milionů korun. Svérázným způsobem podnikání svým obchodním partnerům pořádně zkomplikovali život i podnikání.

Oba muži, narození v roce 1974 a 1960, podnikali ve stavebnictví a v dopravě. "Po vzájemné domluvě a v součinnosti objednávali i odebírali, sami či prostřednictvím zaměstnanců, v Jindřichově Hradci i dalších místech zboží a služby. Vždy se samozřejmě zavázali vše uhradit, přestože věděli, že nedokáží svým závazkům dostát," popsal postup podvodníků mluvčí Jihočeských policistů Jiří Matzner.

 

 

Odebírat zboží bez toho, aby za něj platili, zvládali vypečení podnikatelé přes rok, od července 2015 do října 2016. Své obchodní partnery připravili o téměř 14 milionů korun. To, že mají finanční problémy, samozřejmě tajili.

 

"Za společnost vystupovali jako jednatel i společník a jako prokurista. V případě odsouzení hrozí oběma mužům trest odnětí svobody v délce od pěti do deseti let," dodal mluvčí jihočeských policistů Matzner.
 

vbo TN.cz