šok pro policisty

Řidič autobusu nadýchal 1,8 promile! Přiznal 11 piv a 6 panáků

Policisté na jihu Moravy provedli rozsáhlé kontroly
Zdroj: Policie ČR
Policisté na jihu Moravy provedli rozsáhlé kontroly
Téma:

Překvapivé výsledky přinesla víkendová razie jihomoravských policistů. Šestačtyřicetiletý řidič jedoucí na tamní autobusové lince nadýchal neuvěřitelných 1,80 promile!

Necelé dvě promile naměřila policie řidiči znojemnské autobusové linky. Výsledek šokoval i zkušené policisty, takový výsledek po ránu opravdu nečekali.

Muž totiž za volant autobusu usedl už kolem páté hodiny ranní, v sedm hodin jej kontrolovala policie. Když mu naměřila vysoké množství alkoholu v krvi, řidič už dvě hodiny vozil místní občany! V době kontroly cestovalo v autobuse 10 cestujících. Muž měl za sebou pěkných pár kilometrů. Policii muž následně přiznal, že den předtím vypil sedm jedenáctek a šest panáků vodky.

 

Kontroly pak pokračovaly i v jiných městech na jižní Moravě. V Boskovicích nadýchal třiapadesátiletý řidič 0,8 promile. Nejprve se vymlouval, pak ale i on přiznal, že večer před prací si dal čtyři piva. Třetího řidiče s pozitivní dechovou zkouškou našli policisté v Blansku. Nadýchal 0,19 promile, což je oproti znojemskému "rekordmanovi“ jen slabý odvar. Muž si prý dal na noc čaj se slivovicí.

 

"V průběhu akce dopravní policisté zjistili vedle trojice autobusáků dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu a tři šoféři se oddali před jízdou účinkům drogy. Policisté navíc zjistili další skoro dvě stovky přestupků," doplnil Bohumil Malášek, mluvčí jihomoravské policie.

 

"Policie nás zatím neinformovala, tudíž k případu zatím mnoho informací poskytnout nemůžeme,“ vyjádřilo se k případu vedení Městské autobusové dopravy Znojmo. Jelikož byl řidiči sebrán řidičský průkaz, nebude moct nadále povolání vykonávat, a tak je jasné, že na ze strany podniku něj čeká okamžitá výpověď. Vedení také hodlá posílit testování zaměstnanců na alkohol. "Naši dispečeři samozřejmě namátkové kontroly. Po tomhle je nejspíš budeme muset zpřísnit.“

 

 

Případy alkoholu nebo omamných látek za volantem hromadné dopravy rozhodně nejsou ojedinělé. Na konci září tohoto roku v pražských Holešovicích u řidiče autobusu našli policisté 50 gramů pervitinu. Test na přítomnost drog ukázal, že řidič byl pod vlivem. Měl vézt cestující do pražské zoologické zahrady.

Související témata:
mj TN.cz