Nepochopitelné

Vyplašený pes se schovával před bouřkou, zastřelili ho! Řeší to policie

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč, Jan Zálužský
30.5. 2021 15:07
Téma:

Stěží pochopitelný příběh se odehrál v malé obci Kámen na Vysočině. Zastřelili tam fenku německého buldoka, jež se zatoulala na cizí pozemek a schovala se do psí boudy před bouřkou. Spoušť měl podle svědků údajně stisknout známý starosty, kterého předtím majitel pozemku požádal o vyhlášení pátrání po fence. Případem se už zabývají policisté.

Vyplašená fenka se do obce Kámen zaběhla z vedlejší vesnice. Podle informací TV Nova se snažila schovat před bouřkou a útočištěm se jí stala jedna psí bouda. Tam ji našel majitel pozemku.

 

Prý měla strach, na nikoho neútočila, a dokonce se i nechala nakrmit. Muž se poté obrátil na starostu Petra Pipka, aby mu pomohl s nalezením paničky nebo páníčka.

 

Pipek tvrdí, že obvolal všechny, koho mohl. Odchytová služba ani městská policie údajně nechtěly přijet. 

 

  

Podle starosty byla fenka agresivní a na přítomné se snažila útočit, proto k boudě údajně dorazil i se svým známým, který ji měl malorážkou zastřelit. Několik svědků se shodlo na tom, že fenka předtím jen vylekaně ležela v boudě. Teď už je po smrti.

 

Mezitím se našla i její majitelka, která se k neštěstí nechtěla vyjadřovat.

 

Celou věc už řeší policisté. "Prověřujeme případ, ke kterému došlo v obci na Havlíčkobrodsku, kde měl neznámý pachatel usmrtit psa. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat," řekla TV Nova policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz