vánoční výzdoba

Koupit nebo vyrobit? SROVNÁNÍ CEN adventních věnců

Adventní věnec
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

V obchodech najdete širokou nabídku adventních věnců. Za kolik ho seženete hotový a kolik bude stát, když si ho budete chtít vyrobit sami? Podívejte se na srovnání cen!

Adventní věnec je jedním z hlavních symbolů zimních svátků. Od první adventní neděle je součástí vánoční výzdoby spousty domácností, aby na něm postupně mohli zapalovat svíčky a tak odpočítávat dny do příchodu Vánoc. 

 

Tato dekorace ale nepatří mezi nejlevnější. V některých případech můžete za věnec zaplatit víc, než za samotný vánoční stromek. Vyplatí se kopit hotový, nebo je lepší koupit si ozdoby a připravený korpus s větvičkami a vyrobit si vlastní? Tady je srovnání cen z obchodů za hotový věnec a za vybrané potřeby k tomu, abyste si věnec mohli vyrobit sami.

 

BAUHAUS

Hotový věnec: 325 Kč

Potřeby na výrobu věnce:
Korpus: 159 Kč
Šišky: 139 Kč
4 svíčky: 152 Kč
4 svícínky s hrotem: 36 Kč

Celková cena: 486 Kč

 

 

Pokud byste si chtěli vyrobit věnec z ozdob a základního korpusu zakoupený v tomto obchodě, vyjde vás o dost dráž, než pokud ho koupíte hotový.

 

OBI

Hotový věnec: 199 Kč

Potřeby na výrobu věnce:
Korpus: nebyl zde k dostání
Šišky: 69 Kč
4 svíčky: 59 Kč
4 svícínky s hrotem: 40 Kč

 

 

Vzhledem k tomu, že jsme v tomto obchodě nesehnali základní korpus na věnec, přesnou celkovou cenu za vlastnoručně vyrobenou dekoraci nemůžeme určit. Každopádně v OBI byla cena za hotový věnce nejnižší.

 

 

BAUMAX

Hotový věnec: 395 Kč

Potřeby na výrobu věnce:
Korpus: 289 Kč
Šišky: nebyly zde k dostání
4 svíčky: 47 Kč
4 svícínky s hrotem: 40 Kč

Celková cena bez šišek: 376 Kč

 

 

I když jsem v Baumaxu nesehnali šišky, bez těchto ozdob by byl věnec vyrobený doma o 20 korun levnější, než ten kupovaný. Předpokládáme, že po zakoupení šišek by byl vlastnoručně vyrobený věnec přibližně cenově srovnatelný s tím kupovaným.


HORNBACH

Hotový věnec: 329 Kč

Potřeby na výrobu věnce:
Korpus: 169 Kč
Šišky: nebyly zde k dostání
4 svíčky: 49 Kč
4 svícínky s hrotem: 49 Kč

Celková cena bez šišek: 267 Kč

 

 

Ani v tomto obchodě jsme šišky nesehnali. A jako v předchozím případě by vlastnoručně vyrobený věnec byl cenově srovnatelný s kupovaným.

 

V celkovém srovnání hotové věnce zvítězily - jsou levnější. Věnec vyrobený doma by mohl dostat mínusové body, protože by byl totiž pouze ze základních ozdob - šišek a svíček se svícny. Další ozdoby by jeho cenu ještě znatelně prodražily.

 

Na druhou stranu, pokud hledáme věnec s konkrétními ozdobami nebo barvami, aby se hodil do naší barevně vyladěné vánoční výzdoby, nemusí to být příliš lehké. V tomto případě vlastnoruční výroba dostane přednost.

Související témata:
mis TN.cz