Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Vyplatí se fotovoltaika? S vhodnou střechou ano

Přečtěte si, jaké parametry musí mít vaše střecha, abyste s fotovoltaikou ušetřili co nejvíc.

Sklon a orientace

Pro umístění panelů je ideální střecha orientovaná na jih se sklonem 25 – 38 °. Ani orientace na jihovýchod až jihozápad nevadí. Jen musíte počítat se ztrátou výkonu o 5 – 8 %. Není vhodné instalovat sluneční elektrárnu na střechy orientované na sever, severovýchod až severozápad. Panely můžeme instalovat na všechny typy střešních krytin.


Orientace na západ či východ

Pokud je střecha orientovaná na východ nebo západ, ztráta výkonu je asi 20 %. Takové případy se řeší naddimenzováním výkonu elektrárny o jednu pětinu. V některých případech se dá i uvažovat o umístění panelů na západní i východní část střechy najednou.

Rovná střecha

Když máte střechu rovnou, není ideální panely umisťovat vodorovně. Tím dochází ke ztrátě výkonu o asi 10 %. V takovém případě se použije nosná konstrukce, na kterou panely umístíme v požadovaném směru a sklonu.

Atypická střecha

V případě atypické střechy – velmi členité, s malou plochou, nevhodné pro umístění dostatečného počtu panelů – je možné hledat alternativní řešení. Třeba panely ukotvit na plot, altán, garáž, markýzu, balkon… Pro pořízení domácí sluneční elektrárny nepotřebujete stavební povolení.

Chci fotovoltaiku

Pokud o pořízení uvažujete a vaše střecha má vhodné parametry, neváhejte. Poptávek po domácích fotovoltaikách u nás přibývá mnohem rychleji než jejich dodavatelů. Doporučujeme kontaktovat jedničku na trhu S-Power Energies, která má bohaté zkušenosti s instalacemi domácích solárních elektráren. Od malých bezbateriových zařízení až po velké systémy fungující samostatně, nebo v kombinaci s tepelnými čerpadly, sálavým topením a jakýmikoliv prvky chytrých domácností. Navíc nabízí možnost navštívit své bývalé klienty přímo u nich doma, elektrárnu si prohlédnout a zeptat se jich na cokoliv – třeba výši úspory.

Související témata:
Komerční článek