Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Vyražte na první opravdu dobré lyžování

Skiresort Černá Hora - Pec
Zdroj: oficiální zdroj

Letos je počasí opravdu bláznivé a tak přišla zima na české hory až nyní. I proto si teprve teď můžete ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC užít skvělé lyžování na víc než 15 kilometrech sjezdovek.

Skvělé lyžování nabízí obvykle české hory již před Vánocemi. Tato zima je ale výjimkou a tak se všechny areály SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC rozjely až v pátek 8.1.2016. Zalyžovat si můžete na Černé hoře (Janské Lázně), v Peci pod Sněžkou, v Černém Dole, ve Velké Úpě i ve Svobodě nad Úpou.

„Aktuálně lyžujeme na víc než 15 kilometrech sjezdovek a do poloviny příštího týdne bychom chtěli otevřít dalších zhruba 10 kilometrů. Mrazivé teploty nám většinou umožňují zasněžovat i přes den,“ vysvětluje Petr Hynek ze SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.


V areálu na Černé hoře si můžete užít 3 kilometry dlouhý sjezd z vrcholu Černé hory až k dolní stanici kabinkové lanovky. Otevřené jsou i dvě dětské lokality a v provozu je také nová vyhřívaná šestisedačková lanovka Hofmanky Express. V Peci zase můžete vyzkoušet novou čtyřsedačkovou lanovku na Zahrádkách, a zalyžovat si také na Javoru, nebo Hnědém vrchu. Rodiny s dětmi by měly vyrazit do Černého Dolu, kde jsou mírné široké sjezdovky a také největší dětský park SkiResortu. Lyžuje se i ve Velké Úpě a nově i ve Svobodě nad Úpou.

VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ

V pátek 8.1. si lidé mohou poprvé zalyžovat i večer. „Lyžovat se bude na Javoru v Peci pod Sněžkou, ale v dalších dnech bychom chtěli rozjet večerní lyžování i na nejdelším osvětleném svahu v Česku – tedy na Protěži v areálu Černá hora (Janské Lázně). K večernímu lyžování se na obou místech parkuje zdarma,“ dodává Petr Hynek.UŽIJTE SI VOLNÉ SJEZDOVKY

V lednu je na sjezdovkách vždy trochu volněji, letos je ale třeba to opravdu využít. První dobré lyžování, po teplém prosinci, nabízí české hory až nyní. „Všem lyžařům doporučujeme, aby přijeli lyžovat zejména do 25. ledna, do kdy je na sjezdovkách méně lidí. A pokud mohou přijet ve všední den, rozhodně nebudou litovat. Čekají na ně dobře připravené sjezdovky, které budou mít prakticky pro sebe, snad i sluníčko, které na horách v tomto období svítí častěji než v nížině,“ doplňuje Petr Hynek.
 

Komerční článek