Tragická srážka

Vyšetřování nehody se 4 oběťmi je u konce. Viník je mezi mrtvými

Policisté po jedenácti měsících uzavřeli vyšetřování nesmírně tragické dopravní nehody, při které na Hodonínsku loni v červenci zahynuli čtyři lidé. Její viník seděl za volantem jednoho z nabouraných aut a je mezi mrtvými.

Na Hodonínsku jde v loňském roce o nejtragičtější nehodu. "Od samotného počátku naráželi policisté na potíže při zjišťování přesné příčiny dopravní nehody a jejího zavinění. Při ohledání místa a při zajišťování stop nešel jednoznačně určit průběh nehodového děje a určit tak zejména směr jízdy obou zúčastněných vozidel," vysvětluje dlouhé vyšetřování policejní mluvčí Petr Zámečník.

 

Kriminalistům pomohl až přizvaný soudní znalec z oboru dopravy, který záhadu rozpletl.

 

"Určil, že viníkem nehody je řidič renaultu, který v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou, vyjel do protisměru, kde čelně narazil do fordu. Protože viník nehody na místě zemřel, museli policisté nakonec celý případ odložit," doplnil Zámečník.

 

 

Auta se srazila na začátku července na silnici mezi Strážnicí a Vnorovy. V Renaultu Clio zahynul třiadvacetiletý řidič, ve Fordu Fiesta zemřel sedmdesátiletý šofér a dva spolujezdci. Ve fordu cestovala ještě žena, která z čelního střetu vyvázla s těžkými zraněními.

 

 

pez TN.cz