Neštěstí ve Španělsku

Vyšetřování smrti malého Julena pokračuje! Viníkům hrozí čtyři roky

Záchrana malého chlapce ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Policie vyšetřuje, kdo může za pád Julena
Téma:

V neděli pohřbila rodina dvouletého chlapečka Julena ze Španělska, kterého záchranáři po dvou týdnech dostali z hluboké šachty, kam spadl. Rodina stále doufala, že je chlapec naživu, bohužel se ukázalo, že zemřel hned po pádu. Policie momentálně zjišťuje, kdo mohl za jeho smrt. Mezi podezřelými je majitel farmy, kde se šachta nachází, a také její výrobce. Pokud je soud uzná vinnými, mohou strávit ve vězení až čtyři roky.

Dva týdny prožívalo Španělsko i celý svět příběh rodiny, která doufala v záchranu svého dvouletého syna Julena, jež spadl do 71metrové šachty. Záchranu komplikovala šíře šachty, počasí i tvrdá žula bránící vykopání tunelu. V sobotu se nakonec záchranářům podařilo k chlapci dostat. Bylo však pozdě a chlapec už nebyl naživu. V neděli se konal jeho pohřeb. Město Málaga, kde chlapec s rodinou žil, vyhlásilo také třídenní smutek.

 

Policisté stále prošetřují příčinu smrti, kterou by měla určit pitva. Podle odborníků chlapce zabil už pád do šachty. Španělská civilní garda vyšetřuje na žádost Soudního dvora všechny okolnosti chlapcovy smrti, uvedl španělský deník El Mundo.

 

Nehoda se stala na pozemku majitele farmy Davida, který je příbuzný rodičů Julena. Ten měl podle vyšetřování nechat na svém pozemku vybudovat šachtu, a to nelegálně. Zhotovit ji pak měl Antonio Sánchez. Oba jsou mezi podezřelými. Pokud by je soud uznal vinnými, mohou dostat až čtyři roky vězení.

 

 

Případem se zabývá soudkyně Maria Elena Sancho, která má již k přístupu zprávu od ochránců přírody a také policie. Majitel farmy neměl mít ke stavbě šachty žádné povolení. Firma, která pracovala na její výstavbě, měla práce provádět nelegálně.

 

Majitel také nepřijal bezpečnostní opatření, která by nehodě zabránila. "Bude to soudce, který to určí, ale je jasné, že si byl majitel farmy vědom existence šachty… Rozhodl se zorganizovat rodinnou hostinu s malými dětmi, aniž by učinil bezpečnostní opatření, která by zabránila tomu, aby tam někdo spadl," uvedl jeden z vyšetřovatelů pro El Mundo.

 

 

První chlapcova pitva ukázala, že utrpěl během pádu 13. ledna vážné poranění hlavy a mnohočetná zranění. Julen měl také přistát na dno šachty široké 25 centimetrů nohama a poté spadnout na kameny, které byly všude kolem.

 

Podívejte se na záběry ze záchranné akce malého chlapečka:

 

reg TN.cz