vyšetřování

Vyšetřování tragédie v Budapešti: Vrak Mořské panny vytáhli z vody

Téma:

Maďarské úřady vyzvedly z Dunaje vrak lodi Mořská panna, ten umístily na nákladní loď, která Mořskou pannu převeze do přístavu na ostrově Csepel. Tam bude probíhat další vyšetřování. Při vytažení lodi byla nalezena další čtyři těla. Z celkem 35 lidí, kteří byli při tragické nehodě na palubě, se stále čtyři pohřešují.

Po dlouhých přípravách byla z hloubky přibližně devíti metrů vytažena výletní loď Mořská panna, která se potopila 29. května poblíž Markétina mostu v Budapešti. Z vraku lodi policie vynesla další čtyři těla.

 

Celkem bylo před vytažením lodi potvrzeno úmrtí 19 jihokorejských turistů a člena posádky, mezi nově nalezenými těly by podle všeho měl být i kapitán lodi a šestiletá holčička, což by mělo být jediné dítě, které bylo na palubě, uvádí agentura APTN.

 

Bezprostředně po nehodě se podařilo zachránit celkem sedm lidí, podle svědků šla loď ke dnu takovou rychlostí, že měli šanci přežít jen lidé stojící na palubě plavidla. Stále se pohřešují čtyři lidé.

 

"Loď bude nyní převezena do přístavu na ostrově Csepel, kde budeme pokračovat ve vyšetřování s pomocí expertů. Policejního vyšetřování se účastní námořní a techničtí experti. Odborníci státního zastupitelství jsou také na místě," uvedl mluvčí policie Kristof Gal.

 

 

Strašlivá nehoda se stala před dvěma týdny, malé plavidlo s korejskými turisty se srazilo s lodí Viking Sigyn. Mořská panna šla okamžitě ke dnu.

 

Při následném pátrání bylo kvůli proudu velmi obtížné se do vraku dostat, potápěči během pokusů riskovali vlastní životy. Po poklesu hladiny na místo mohl dorazit speciální jeřáb, který se postaral o vyzvednutí vraku Mořské panny.


GALERIE: Vyzvednutí vraku potopené lodi v Budapešti

1
/
8
Zdroj: Profimedia
Vyzvednutí vraku potopené lodi v Budapešti - 1 

klma TN.cz