Sledovaná kauza

Vyšetřování vraždy Jána Kuciaka skončilo, na tahu je obhajoba

Marián Kočner, Ján Kuciak,
Zdroj: Profimedia, Policie
Podnikatel Marian Kočner (vlevo) a Ján Kuciak.
Petr Zelený
Petr Zelený
23.9. 2019 16:23

Slovenští vyšetřovatelé ukončili vyšetřování vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Dokumenty nyní dostanou obhájci obviněných, aby si je mohli nastudovat.

Podle portálu tvnoviny.sk má obhajoba na nastudování lhůtu od 30. září do čtvrtého října, tedy celý příští týden. Uvedl to obhájce podnikatele Mariana Kočnera Marek Para. Právě Kočner si měl vraždu investigativního novináře objednat.

 

"Vyšetřovatel je procesně samostatný. Disponujeme informací, že probíhá seznamování se s výsledky vyšetřování," řekla mluvčí Úřadu speciální prokuratury (ÚŠP) Jana Tökölyová. Je to právě ÚŠP, která si vyhradila právo o případu podávat informace.

 

"Případ postupuje podle připraveného scénáře s cílem přispět k politické aréně předvolebního boje. Vyšetřování provázejí procesní chyby a důkazní nouze vyšetřovatele je dnes očiviidná," nebere si servítky Kočnerův advokát.

 

 

Marian Kočner si obvinění z objednání Kuciakovy vraždy vyslechl letos na začátku března. Likvidaci novináře si měl zajistit kvůli jeho práci. Později přibylo i obvinění z nedovoleného ozbrojování a obchodu se zbraněmi.

 

Investigativní novinář Ján Kuciak i jeho snoubenka Martina Kušnírová zemřeli loni na konci února. Najatý vrah je popravil u nich doma, těla se podařilo najít až o několik dní později.

 

Pusťte si květnovou reportáž o případu:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz