Nelahozeves

Vyšetřování vraždy pumpařky je u konce! Policie už ví, jak to bylo

Téma:

Policisté ukončili vyšetřování případu zavražděné pumpařky v Nelahozevsi na Mělnicku. Spis předali státnímu zástupci k podání obžaloby. Na benzinku v prosinci minulého roku přišli dva maskovaní muži a jeden z nich chladnokrevně popravil 58letou prodavačku.

Tragédie se stala 3. prosince loňského roku krátce po půl třetí ráno na benzince u silnice 608 nedaleko Nelahozevsi na Mělnicku. "Na benzinovou pumpu zaútočila dvojice pachatelů. 58letá žena, která pracovala jako obsluha čerpací stanice, na místě smrtelným zraněním podlehla," informoval tehdy policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

 

Dvojice pak ukradla deset tisíc korun, 3 kartony cigaret a další drobnosti za zhruba dvacet tisíc korun. Policistům se podařilo pachatele zhruba po měsíci dopadnout.

 

GALERIE: Smrt na čerpací stanici u Nelahozevsi na Mělnicku

1
/
6
Zdroj: AKTU.cz
Smrt na čerpací stanici u Nelahozevsi na Mělnicku - 1

 

"Mladšího z dvojice zadrželi kriminalisté v jeho bydlišti v Kralupech nad Vltavou, staršího z mužů zadržela zásahová jednotka ve Vojkovicích v okrese Mělník, rovněž v bydlišti," popsala mluvčí policie Vlasta Suchánková. Podle informací televize Nova má jít o 26letého Davida Š. a 32letého Ivana H.

 

"Následně po zadržení zahájili kriminalisté proti oběma mužům trestní stíhání. U 32letého muže, který byl ozbrojen krátkou střelnou zbraní, kdy na následky zranění po výstřelu z ní zemřela 58letá žena, bylo zahájeno trestní stíhání pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy," řekla policejní mluvčí. Druhý z mužů je pak stíhán pro podezření ze zločinu loupeže.

 

 

Spis má nyní na stole státní zástupce. Předaný materiál obsahuje přes tisíc stran. "Kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje skončili v těchto dnech prověřování případu přepadení benzinové čerpací stanice a vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi na Mělnicku a s návrhem na podání obžaloby celý spisový materiál předali státnímu zástupci KSZ v Praze k podání obžaloby," dodala mluvčí policie.

 

Obvinění jsou v současné době ve vyšetřovací vazbě. Mladšímu pachateli nyní hrozí až 10 let za mřížemi, údajný střelec pak může ve vězení strávit až 20 let. Ve hře je i výjimečný trest.

 

Připomeňte si chladnokrevnou vraždu pumpařky:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz