Příliš pozdě

Vyšetřovatelé: Kopilot Lubitz chtěl airbus na poslední chvíli zachránit!

Kopilot Andreas Lubitz
Zdroj: YouTube / Twitter / Isifa.com

Kopilot Andreas Lubitz, který pravděpodobně úmyslně havaroval s airbusem plným lidí ve francouzských Alpách, se těsně před pádem snažil smrtelný pád vybrat. Bylo však už pozdě. Lubitz se snažil stroj zvednout 93 vteřin před tím, než letadlo narazilo na zem.

Zřejmě ho poslal k zemi schválně. Podle dosavadních výsledků vyšetřování je hlavním viníkem pádu airbusu Germanwings ve francouzských Alpách kopilot Andras Lubitz. Psychicky nemocný muž se rozhodl skoncovat se životem, bohužel při tom vzal život i 149 dalším lidem. Nejnovější zpráva francouzského leteckého úřadu BEA uvádí, že se Lubitz pokoušel na poslední chvíli airbus německých nízkonákladových aerolinek pokoušel ze smrtícího pádu vybrat.

 

"Mezi 10:39:33 a 10:40:07 byly zaznamenány manuální pohyby kniplem zaznamenané na místě druhého pilota," cituje německý bulvární deník Bild ze zprávy francouzského leteckého úřadu. Lubitz se tak podle těchto údajů snažil pravděpodobně stroj ještě zvednout, ale nepovedlo se mu vypnout autopilota. A tak 10:41:06 stroj s 150 lidmi na palubě narazil jedné ze skal ve francouzských Alpách.

 

Na pád letadla se Lubitz připravoval. Jak řídit pád letadla totiž kopilot letu Germanwings 4U9525 zkoušel dvě hodiny před tím na letu z Düsseldorfu do Barcelony. "Mohu jen říci, že stroj několikrát nasměroval k výšce pouhých 30 metrů (100 stop)," uvedl před několika dny ředitel francouzského leteckého úřadu Remi Jouty.

 

 

Letadlo Germanwings spadlo 24. března ve francouzských Alpách v oblasti Meolans-Revels. Stroj narazil do skály v rychlosti 700 kilometrů za hodinu. Podle prvotních výsledků vyšetřování stroj k zemi nasměroval kopilot Andreas Lubitz. Sedmadvacetiletý Němec měl psychické a pravděpodobně i jiné zdravotní problémy, které se snažil před zaměstnavatelem utajit. Podle zpráv německých médií dokonce měl na den letu napsanou neschopenku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Unikly fotky z mobilů kapitánů. Už je jasné, proč letadla občas padají

Pasažér se na WC činil až příliš: Letadlo do Dubaje muselo přistát kvůli zápachu!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz / hmr