Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ohromné škody

Vyšetřovatelé zamířili do Čepra, důvod požáru zatím neznají

Zdroj: TV Nova

Druhým dnem pokračuje zjišťování příčiny rozsáhlého požáru v největším skladu pohonných hmot v Česku. Na Kroměřížsko se kvůli zraněním jednoho z pracovníků kromě vyšetřovatelů vydají i zaměstnanci Inspektorátu práce. Pondělní požár se škodou až 70 milionů korun vyřadí zásobárnu benzínu a nafty z provozu na týdny, možná půjde i o měsíce.

Vyšetřovatelé hasičů, policie i experti bezpečnostních úřadů a dodavatelů technologií od rána prohledávají místo, které v pondělí odpoledne zachvátil mohutný požár.

 

Vzhledem k tomu, že jeden člověk utrpěl vážná zranění, v nejbližších hodinách se do Loukova na Kroměřížsku vypraví i inspektoři práce. Mimořádná událost na několik týdnů vyřadí z provozu největší zásobárnu benzínu a nafty u nás. Než státní firma Čepro zajistí alespoň provizorní výdej, její klienti musí odebírat benzín a naftu z jiných míst na Moravě.

 

Připomenu, že požár v areálu skladů státních hmotných rezerv nedaleko Bystřice pod Hostýnem zničil čtyři cisterny zákazníků společnosti a také výdejní zařízení paliv o velikosti velké čerpací stanice.

 

 

Díky rychlé reakci zaměstnanců areálu a nasazení zhruba sto padesáti hasičů ze Zlínského i Olomouckého kraje se podařilo ochránit 45 zásobníků, z nichž čtyři největší mají kapacitu 140 milionů litrů pohonných hmot.

 

Přesto se škody, které plameny během pěti hodin napáchaly, mohou vyšplhat až k 70 milionům korun.
 

Zdeněk Čík/klma tn.cz / TV Nova