případ z Austrálie

Výsledek pitvy šokoval odborníky. Ženu zabil její vlastní kohout!

Kohout
Zdroj: Profimedia
Kohout. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 7. 9. 2019
Téma:

Australanku (76) podle výsledků pitvy zabil její kohout. Ženu měl napadnout, když byla v kurníku pro vajíčka. Podobné případy jsou velice ojedinělé.

Tragická smrt ženy byla pro příbuzné do výsledku pitvy záhadou. Rodina ženu našla bez známek života v kaluži krve, ležela na dvoře rodinné farmy. Neobvyklým případem se zabývali soudní experti z Univerzity v Adelaide, kterým se nakonec podařilo určit příčinu smrti.


Patologové při pitvě objevili na její noze dvě malé rány a pak na farmě pátrali, které zvíře je mohlo způsobit. Profesor patologie Roger Byard poté uvedl, že ženu napadl kohout když sbírala vejce. Nešťastně ji klovl přímo do křečové žíly, ženě se udělalo špatně, zkolabovala a vykrvácela.


Během tragické události byla na dvoře sama. Pomoc bohužel přišla příliš pozdě. Zjištění, že to byl kohout, patologa překvapilo. Útoky kohoutů na lidi jsou velmi ojedinělé a úmrtí způsobená tímto zvířetem by se prý dala spočítat na prstech jedné ruky.


"Je to velká rarita. Existuje pár případů ze Severní Ameriky, oběťmi útoků však byly děti. Kohout svým zobákem dokáže poškodit dětskou lebku, která je velmi tenká a následně může dojít k poškození mozku. Stal se i případ, kdy během kohoutích zápasů v Kalifornii zemřel člověk, kterého podřezal kohout s čepelí připevněnou na noze," uvedl patolog Roger Byard pro web abc.net.au.

Související témata:
TN.cz