odvolala se

Vysoce postavená soudkyně řídila podle rozsudku opilá, v autě měla děti

Martin Kočárek
Martin Kočárek
28.1. 2021 20:51
Téma:

Podmínka, pokuta a zákaz řízení. Takový trest dostala vysoce postavená soudkyně krajského soudu v Ústí nad Labem Markéta Lehká. Předloni podle rozsudku řídila silně opilá a na zadních sedadlech vezla dvě děti. Soudkyni hrozí, že přijde i o talár.

Přejíždění z pruhu do pruhu, velmi nejistá jízda a odbočování na poslední chvíli upozornily předloni v prosinci policejní hlídku. Zkontrolovala proto řidičku a hned jí byl jasný důvod.

 

Soudkyně nadýchala 1,8 promile. To už je silná opilost. Do poslední chvíle ale zapírala a tvrdila, že si vzala jen kapky proti kašli a bolesti v krku.

 

"Pokud by si nastříkala ten Stopangin, tak by to mělo být do pěti minut pryč a nemohlo by to ovlivnit výsledek té dechové zkoušky," popsal dozorující státní zástupce Otakar Zahradník.

 

Soudce kolegyni vyčetl, že jí chyběla sebereflexe a že by měla jít příkladem. Dostala 18měsíční podmíněný trest vězení, 150tisícovou pokutu a zákaz řízení na dva roky.

 

Obžalovaná se proti rozsudku na místě odvolala, pokud by verdikt potvrdil odvolací soud, Lehká by přišla o talár a už by nemohla soudit.

 

 

V autě vezla dva desetileté syny. Nejistou jízdu omlouvala tím, že děti musela napomínat, z toho začala kašlat a musela si dát 50 kapek léku proti kašli.

 

Její verzi potvrzoval posudek znalce, se kterým jako soudkyně spolupracovala. Dva další ale takovou teorii vyvrátily.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma tn.cz / TV Nova