manévry kvůli bombě

Přítele jí někdo zavraždil. Teď žena našla pod autem podivný balíček

Téma:

Velké manévry byly dnes ve Vysokém Mýtě. Kvůli údajné bombě pod autem police uzavřela celé náměstí. Jednalo se o vůz přítelkyně podnikatele Karla Taubeho, který byl zavražděn.

Žena dnes ráno kontaktovala policii a nahlásila poškození fasády a vozidla, kterou někdo postříkal barvou. Vyjádřila přitom obavu, že by v automobilu, respektive pod ním mohla být uložena bomba, protože se pod vozidlem nacházel balíček neznámého obsahu.

 

Hromadná evakuace náměstí Přemysla Otakara ve Vysokém Mýtě narušila trhy, lidé odmítali i přes výzvy policie odejít a vyklidit prostor.  Ve 13 hodin byla evakuace ukončena, policie potvrdila, že se nejednalo o výbušninu.

 


Vůz patří přítelkyni podnikatele Taubeho, který byl nedávno zavražděn. Ženě někdo již dříve opakovaně vyhrožoval a poškodil auto i v minulosti.

 


Karel Taube se dostal poprvé do podvědomí médií v době svého zmizení, které podle soudu bylo pouze zinscenovaným únosem. Taube si měl odsedět 5,5 roku. V roce 2015 ale znovu zmizel. Byl nalezen letos před Velikonocemi, jen pár kilometrů od domova. Zavražděný.


 

has TN.cz