foto+video výrobky tesla

Výstava RETRO elektroniky: Který magneťák jste měli doma vy?

Téma:

Tuto výstavu si nesmí nechat ujít žádný fanoušek techniky a elektroniky! A možná nemusíte být ani technologickým maniakem, ale jen si rádi připomenete doby dávno minulé. Tak nebo tak, budete spokojeni!

V novopackém Městském kulturním středisku právě probíhá unikátní výstava výrobků značky Tesla. Na jednom místě si tak můžete nostalgicky zavzpomínat nad stovkou tesláckých přístrojů spotřební i profesionální elektroniky z období 50. až 90. let minulého století. Alespoň nějaký kousek měl totiž doma snad každý, kdo tuto dobu zažil.

 

K vidění jsou na výstavě například cívkové magnetofony, kazetové a gramofonové přístroje, výpočetní technika, rádia, televizory či jiná drobná domácí elektronika své doby. Veškeré exponáty pocházejí ze soukromé sbírky sběratele Petra Váradiho ze Staré Paky, který se tomuto koníčku věnuje již dlouhá léta.

 

GALERIE: Výstava výrobků Tesla

1
/
35
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Výstava výrobků Tesla - 2

 

Část výstavy je interaktivní a návštěvníci si mohou vyzkoušet některé elektronické hračky, s kterými si hrávaly děti před desítkami let. Nechybí ani elektronické stavebnice či dobová literatura, věnující se elektrotechnice.

 

 

Tato unikátní výstava v novopackém Městském kulturním středisku končí již v pátek 17. března. Pokud jste ještě neměli tu čest výstavu navštívit, máte tedy nejvyšší čas! Otevřeno je každý všední den do čtyř hodin odpoledne a vstupné je dobrovolné.

TN.cz/Jakub Deml