ČHMÚ

VÝSTRAHA: Česko zasáhne silný vítr, meteorologové varují i před mrazem

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:09
3.5. 2021 10:52
Téma:

Meteorologové varují před silným větrem, který v úterý zasáhne velkou část naší republiky. Se studenou frontou, která bude přecházet přes naše území, očekávají meteorologové také mráz, který může poškodit například kvetoucí stromy.

Z Britských ostrovů se bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přesouvat nad Dánsko hluboká tlaková níže. S ní spojená zvlněná studená fronta začne od západu postupovat přes naše území.

 

V souvislosti s přechodem studené fronty vyhlásil ČHMÚ hned dvě výstrahy. Meteorologové očekávají, že se v noci na úterý a ráno objeví mráz, který může poškodit vegetaci, je proto vyhlášena výstraha před mrazem ve vegetačním období pro všechny kraje ČR. Začíná platit o půlnoci a odvolána bude až v úterý v devět hodin ráno.

 

Současně meteorologové varují také před silným větrem. Ten by mohl v nárazech dosahovat rychlosti nad 65 kilometrů v hodině.

 

 

Výstraha před silným větrem je platná od úterních 9:00, odvolána bude až večer. Platit bude pro Prahu, části Středočeského kraje (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný), Jihočeského kraje (Blatná, Milevsko, Písek, Prachatice, Strakonice, Vimperk, Vodňany), Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, části Pardubického kraje (Králíky, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Olomouckého kraje (Jeseník, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a celý Moravskoslezský kraj.

 

Grafická podoba výstrahy před silným větrem:

 

Na pondělní předpověď počasí se můžete podívat zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz