ČHMÚ

VÝSTRAHA: Česko zasáhnou mrazy, můžou potrápit zahrádkáře

Anna Křenková
Anna Křenková
Aktualizováno 20:26
23.4. 2021 11:24
Téma:

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před mrazy, které by mohly poškodit zeleninu a ovocné stromy. Studená fronta se k nám přesune v sobotu a zůstane do úterý.

Výstraha před mrazy platí od půlnoci z pátka na sobotu 24. dubna a potrvá až do úterý 27. dubna do devíti hodin ráno. Meteorologové varují, že studená fronta může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, ovocné stromy nebo vinnou révu. Mrznutí sice zasáhne všechny kraje, v místech s větší oblačností ale nebude tak silné.

 

A jak tedy zachránit zeleninu, kterou mnozí z nás už zasadili? Meteorologové doporučují použít světlou netkanou látku a ponechat ji na rostlinách až do odeznění mrazů. U stromů pak doporučují použít ochranné přípravky proti promrznutí.

 

 

"Můžeme také zvolit klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebodýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů," doporučuje ČHMÚ.

 

Výstraha ČHMÚ před mrazy:


Výstraha uvádí, že jde o nízký stupeň nebezpečí a týká se všech regionů Česka do 600 m.n.m.

 

Podívejte se na předpověď počasí:


 Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz