počasí

VÝSTRAHA ČHMÚ: Přijde extrémní mráz, ochladí se až na -18 stupňů

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Aktualizováno 20:24
16.1. 2021 11:25
Téma:

Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu před silným a velmi silným mrazem. V platnosti je od půlnoci ze soboty na neděli do pondělních hodin. Největší mráz by měl panovat v neděli večer a v noci zejména na Moravě. Teploty mohou klesat místy až k -18 stupňům Celsia.

Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu před silným a velmi silným mrazem. V platnosti je od půlnoci ze soboty na neděli do pondělních hodin. Největší mráz by měl panovat v neděli večer a v noci zejména na Moravě.

 

Na českých horách platí varování před lavinami, podívejte se, kde je situace nejhorší.

Lavina v pátek zasypala skialpinistu, nepomohl ani včasný zásah kamarádů

 

Výstraha před silným mrazem platí od nedělní půlnoci pro Středočeský, Jihočeský a Plzeňský kraj. Zde mohou teploty klesat až k -12 stupňům až do pondělních deseti hodin dopoledne.

 

 

V Karlovarském kraji meteorologové očekávají pokles teplot také až k -12 stupňům, tam ovšem jen v neděli do deseti hodin dopoledne.

 

Největší zima bude podle výstrahy před velmi silným mrazem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji od nedělních osmi hodin večer do pondělních 10 hodin. Teploty tam podle meteorologů ČHMÚ mohou klesnout až k -18 stupňům Celsia.

 

 

Pro Prahu, Středočeský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský kraj a Vysočinu platí výstraha před silným mrazem od nedělních osmi hodin večer do pondělních 10 hodin dopoledne. Teploty tam mají klesnout opět k -12 stupňům.
 

Související témata:
TN.cz