Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

komplikace v dopravě

Nová výstraha! Sníh vystřídá ledovka. Hrozí v těchto krajích

Ve většině krajů České republiky hrozí náledí. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu začne platit v sobotu od osmi hodin večer do neděle do devíti ráno.

Ledovka hrozí na většině území České republiky. "V sobotu večer a v noci na neděli se bude po dešti se sněhem a dešti a tání sněhu místy tvořit náledí a zmrazky, na západě Čech jen ojediněle," varuje ČHMÚ.

 

Za frontální vlnou k nám bude v neděli proudit od severu studený vzduch. Teploty poklesnou v noci na neděli na -1 až -4 °C, na západě Čech bude kolem 0 °C. Místy se bude vytvářet náledí nebo zmrazky.

 

Výstraha ČHMÚ platí od soboty 20h až do neděle 9h. V krajích Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj je pravděpodobnost výskytu námrazy větší než 50%.

 

 

Hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," varuje ČHMÚ.

 

Reportáž TV Nova:


 

mj TN.cz