Varování meteorologů

VÝSTRAHA: V Česku bude řádit silný vítr! V nárazech přesáhne 65 km/h

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 22. 5. 2020
Téma:

Meteorologové varují před silným větrem, který zasáhne Česko v sobotu odpoledne. V nárazech dosáhne rychlosti nad 65 kilometrů v hodině.

Výstraha před silným větrem platí od sobotní 14. do 22. hodiny. "Na studené frontě se vyskytne přechodně silný severozápadní vítr s nárazy nad 65 kilometrů v hodině," varoval Český hydrometeologický ústav (ČHMÚ).

 

Varování platí pro část Středočeského (Čáslav, Kutná Hora, Vlašim, Votice), Královéhradeckého (Dobruška, Hradec Králové, Jaroměř, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou) a Jihomoravského kraje (Boskovice, Ivančice, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov, Znojmo) a pro celý Jihočeský a Pardubický kraj a také Vysočinu.

 

 

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a lesní porost a způsobit menší škody také na budovách. Zlomené větve a uvolněné předměty pak mohou zranit lidi a také komplikovat dopravu.

 

Odborníci doporučují zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně ležící věci a zabezpečit skleníky. Při pohybu venku i při řízení aut by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti.


Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

TN.cz