čhmú varuje

VÝSTRAHA: Na Česko se žene silný vítr. V těchto krajích udeří!

Vítr
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 15. 3. 2020
Téma:

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem. Foukat bude od nedělního poledne až do pondělního odpoledne. Výstraha platí převážně pro slezskou část republiky.

Na Česko se žene silný vítr, který nejprve udeří na severu Česka. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstrahu pro Liberecký kraj, konkrétně pro Frýdlant, která platí od nedělního poledne do pondělní šesté hodiny ranní. Vítr bude foukat rychlostí 65 km/h.

 

Další výstraha platí od půlnoci, kdy silný vítr udeří ve Slezsku a na části Moravy. ČHMÚ varuje Olomoucký kraj (Hranice, Jeseník, Šumperk), Zlínský kraj (Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí) a celý Moravskoslezský kraj. Výstraha platí do pondělní 15. hodiny.

 

 

V důsledku větru může podle meteorologů dojít k poškození stromů a lesních porostů a menším škodám na budovách. Dále hrozí úrazy způsobené uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Řidiči by měli počítat s možnými komplikacemi v dopravě.

 

 

"Doporučujeme zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií," varuje ČHMÚ.

Související témata:
TN.cz