Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

varování bude i 35 °C

VÝSTRAHA: Přijde ochlazení, před tím nás ale čekají pekelná vedra!

Zdroj: TV Nova

Meteorologové v neděli rozšířili výstrahu před požáry a vysokými teplotami. Nové varování se týká celé republiky, nejhůř má být přitom v pondělí. Právě na začátku týdne totiž teploty mohou vyšplhat i na 35 °C. Ochlazení má přijít podle meteorologů až s nadcházejícím víkendem. V dalších týdnech už neočekávají, že by se rtuť teploměru vyšplhala přes tropických 30 °C.

"Dnes (neděle 19.8.) a zítra (20.8.) se budou nejvyšší denní teploty vzduchu pohybovat převážně od 29 do 33 °C, na jižní Moravě, zejména zítra až do 35 °C," varoval v neděli Český hydrometeorologický ústav.

 

Kvůli teplému a suchému počasí, které má trvat celý následující týden, vydali meterologové i novou výstrahu týkající se rizika vzniku požárů a vysokých teplot-

 

"Výraznější ochlazení očekáváme až koncem příštího týdne (25.-26.8.). Výstrahu budeme podle vývoje situace dále upřesňovat," dodali meteorologové.

 

Týdenní i měsíční předpověď počasí najdete zde:

 

V současné době jsou v platnosti výstrahy:

Nebezpečí požárů

Výstraha se týká celé republiky a platná je od neděle 19. 8. 2018 (12:00) až do odvolání.

Vysoké teploty

Co se vysokých teplot týče, zatím hrozí nízký stupeň nebezpečí. Není ale vyloučené, že meterologové výstrahu ještě zpřísní.

Varování od neděle do pondělí 20. 8. 2018 (18:00) se týká krajů Středočeského, Plzeňského, Jihočeského, Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Zlínského, Olomouckého a Prahy.

V pondělí (12:00) k předchozí výstraze přibudou i kraje Vysočina a Moravskoslezský.

Až do čtvrtka (18:00) se pak varování týká tří krajů - Vysočiny (okresu Třebíč), Jihomoravského a Zlínského.

lud TN.cz