meteorologové varují

VÝSTRAHA: Silný vítr má foukat rychlostí až 70 kilometrů za hodinu!

Nehoda vlaku mezi Zelenou Lhotou a Hamry na Šumavě
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 14.11. 2019 12:02
Téma:

Silný vítr se žene na Českou republiku. Ve čtvrtek dopoledne vydali meteorologové výstrahu na pátek a brzké sobotní ráno pro sever a celý východ Čech.

Až 70kilometrou rychlostí má vát v pátek a v sobotu ráno silný vítr. Varuje před ním i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha se týká Vysočiny, Středočeského, Jihočeský, Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje. Výstraha platí od půlnoci ze čtvrtka na pátek až do sobotní šesté hodiny ráno.

 


Podle meteorologů hrozí poškození stromů a menší škody na budovách. "Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně. Dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezte túry a nevydávejte se zejména do hřebenových partií," varuje ČHMÚ.

 

 


V úterý odpoledne a ve středu bylo právě v těchto oblastech vydané i varování před sněžením a náledím. Kvůli náledí se hlavně ve středu večer, v noci na středu a ve středu brzy ráno komplikovala doprava. Více si přečtěte zde.
 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

TN.cz