jak jste spokojení?

Vysvědčení je tady! Oznámkujte premiéra a ministry jako ve škole

Vláda - vysvědčení
Zdroj: TN.cz
Téma:

V pátek se na školách začne rozdávat vysvědčení a právě teď je proto správný čas oznámkovat i naše členy vlády. Jak se vám líbila práce premiéra a ministrů v předchozích měsících? Vystavte jim vysvědčení!

Někteří měli krize, o dalších jste téměř nevěděli a jiní zase vykřikovali natolik, až byli potrestáni. Ministři mají za sebou několik perných měsíců, kdy se museli poprat s nejrůznějšími problémy a domácími i zahraničními úkoly.

 

Oznámkujte ty, kteří mají na naše životy největší vliv - členy vlády. A jako ve škole - jednička nejlepší, pětka nejhorší.

 

Jakou známku byste dali celé vládě?

Anketa

Jak byste ohodnotili práci celé vlády?

Hlasovalo 8614 lidí.

 

Premiér Bohuslav Sobotka

 

Anketa

Jakou známku byste dali Bohuslavu Sobotkovi?

Hlasovalo 9220 lidí.
Bohuslav Sobotka je od 17. ledna 2014 předsedou vlády České republiky. Během jeho působení se vládě povedlo mnoho významných změn, ale také čelila ostré kritice. Mezi nejvýznamnější úspěchy vlády patří například snížení nezaměstnanosti, růst ekonomiky o více než čtyři procenta, zlepšení čerpání evropských fondů, zvýšení minimální mzdy nebo zrušení poplatků ve zdravotnictví.

Sám premiér ale v poslední době čelí obrovské kritice hlavně ze strany prezidenta za to, že nechal odvolat vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. A s hlavou státu se dostává do křížku poměrně často - lidé mají ještě stále v paměti Sobotkovu demisi - nedemisi, ze které se stala na Hradě spíše fraška (psali jsme zde).

 

 

Exministr financí Andrej Babiš

 

Anketa

Jakou známku byste dali Andreji Babišovi?

Hlasovalo 9158 lidí.
Patří k nejkontroverznějším politikům české scény. Od 24. května sice oficiálně ztratil postavení vicepremiéra a ministra financí, jeho hnutí ale v předvolebních průzkumech stále drtí ostatní strany. Do problémů Babiše dostala především kauza kolem Čapího hnízda a údajného zneužití dotací. Vyčítali mu také přílišné propojení jeho politické funkce s podnikatelskou. V souvislosti s reformou policie rozpoutal zatím největší koaliční roztržku. Vaz mu zlomilo obvinění, že se v minulosti snažil vyhýbat placení daní, údajně proto ho také Sobotka odvolal. Ve vládě se mu podařilo prosadit elektronickou evidenci tržeb a zavedením tzv. kontrolního hlášení pro podnikatele zlepšil výběr daní.

 

 

Ministr financí Ivan Pilný

 

Anketa

Jakou známku byste dali Ivanovi Pilnému?

Hlasovalo 7620 lidí.
Andreje Babiše ve funkci ministra financí vystřídal další člen hnutí ANO - Ivan Pilný. Ve funkci je zatím velmi krátce, vystoupil ale s kritikou proti současné i navrhované podobě registru smluv, která má v budoucnu zajišťovat výjimky v povinném zveřejňování smluv u některých státních podniků. Podle Pilného by měla vláda jasně určit své priority a v rámci registru projednat problémy související při okamžitých operacích na finančním trhu nebo při vydávání dluhopisů.

 

Ohodnoťte i ostatní členy vlády! Pokračování na další stránce.

 

1
2 3 4
Související témata:
lud TN.cz