Skončil na psychiatrii

Zmatený stařík po narkóze hrozil sestřičce nožíkem. Vše řešila policie

Nemocnice, nůž
Zdroj: Getty Images
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
27.11. 2020 12:06
Téma:

Kuriózní případ se stal v českobudějovické nemocnici. Starší muž tam zdravotní sestře vyhrožoval nožem. Šlo o legendární "rybičku“, jeden z nejslavnějších modelů nožů na celém světě.

Muž ve věku kolem 70 let podstoupil v nemocnici v Českých Budějovicích operaci pod celkovou narkózou. Po probuzení byl pravděpodobně následkem dobíhající medikace dezorientovaný a přivolané sestře řekl, že má u sebe nůž.


Zdravotní sestřička se rozhodla situaci nepodcenit a v obavě o své zdraví zavolala na linku 158. K události přijela hlídka jihočeské policie, aby zjistila, že muž má u sebe pouze malou "rybičku“, tedy malý kapesní nůž s ani ne šesticentimetrovou čepelí. Jeho použitím proti sestře navíc přímo nehrozil, pouze uvedl, že má nůž u sebe.

 


"Naštěstí nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu, byl by to pouze slabý přestupek proti občanskému soužití“, řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura. Vzhledem k okolnostem a vyššímu věku muže nebudou policisté případ dále vyšetřovat. Muž byl přemístěn na psychiatrické oddělení.

TN.cz