tragédie v Budapešti

Vytahování vraku lodi z Dunaje: Záchranáři našli další čtyři těla

Téma:

Úřady konečně přistoupily k vyzvednutí malé výletní lodi, která se v Budapešti potopila po srážce s větším plavidlem. Od tragédie uběhly necelé dva týdny, bylo potvrzeno dvacet čtyři úmrtí, zachránit se podařilo jen sedm turistů. Čtyři lidé se stále pohřešují.

V úterý skončily přípravy na vyzvednutí vraku lodi Mořská panna. Loď se potopila nedaleko Markétina mostu v Budapešti. Speciální jeřáb, který dorazil už v pátek, začal s náročnou operací na vytažení v pondělí dopoledne. Vrak ležel v hloubce asi devíti metrů.

  

Mořská panna se srazila s lodí Viking Sigyn 29. května, loď šla ke dnu během chvíle. Na palubě bylo v té době 35 lidí včetně posádky, jednalo se převážně o jihokorejské turisty. Zachránit se podařilo jen sedm lidí.

 

GALERIE: Pomoc české policie s vyzvednutím vraku potopené lodi v Budapešti

1
/
6
Zdroj: Policie ČR
Pomoc české policie s vyzvednutím vraku potopené lodi v Budapešti - 1

 

Rozjelo se rozsáhlé pátrání po přeživších a tělech, do pondělí se podařilo najít 20 těl. Vrak potápěči před vyzvednutím utěsnili, aby těla nevyplavala ven. V úterý byla nalezena další čtyři těla.

 

Tři těla patřila korejským turistům, čtvrtou nalezenou obětí má být podle agentury Jonhap kapitán lodi. V případě, že se ostatní nepodaří najít, budou lidé opět prohledávat řeku po proudu. Už v pondělí záchranáři prohledali místa vzdálená až 50 kilometrů od nehody.

  

Kapitán lodi Viking Sigyn skončil ve vazbě, podle policie odmítá sdělit jakékoliv podrobnosti k případu. Zatím není zcela jasné, proč k tragické nehodě došlo.

 

 

Na pomoc vyrazili i čeští policisté. "Naši potápěči dnes opět dorazili do Budapešti kde pomáhají s vyzvednutím vraku potopené lodi a s tím souvisejícími pracemi. Na místo vyjeli na žádost kolegů z Maďarska," informovala Policie ČR na Twitteru.

klma TN.cz