Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

balkán

Vyvěsili černou vlajku! Stoupenci Islámského státu jsou v Evropě

Stoupenci Islámského státu na Balkáně
Zdroj: YouTube.com

Islámský stát pronikl na Balkán. Ve vesnici Gornja Maoca na severu Bosny a Hercegoviny radikální muslimové vyvěsili z oken černé vlajky Islámského státu. Již dříve zde byl odhalen výcvikový tábor džihádistů.

Byl zřejmě, že Islámský stát využije muslimskou komunitu na Balkáně k pronikání radikálních džihádistů do Evropy. Reportéři agentury Reuters se vydali do vesnice Gornja Maoca na severu Bosny a Hercegoviny a objevili zde nechvalně proslulé černé vlajky Islámského státu drze vyvěšené z oken.
 

Britský Daily Mail, který se na vesnici také zaměřil, uvádí, že černé vlajky na svých domech vyvěsili stoupenci radikálního wahabbistického směru.
 

Tajná služba uvádí, že cca 150 obyvatel Bosny a Hercegoviny odjelo do Iráku a Sýrie, aby zde bojovali po boku radikálních islamistů. Za to jim v Evropě, pokud se vrátí, hrozí vězení. 
 

Již v září bosenská policie zatkla 16 lidí a obvinila je z financování teroristických džihádistických skupin. Podobná situace je v Albánii a Srbsku. I tady se hlásí mnoho lidí k odkazu Islámského státu nebo al-Kaidy.
 

VŠE O ISLÁMU V EVROPĚ NAJDETE ZDE!
 

V horách u vesnice Gornja Maoca byl v roce 2010 dokonce odhalen výcvikový tábor radikálních wahhabistů:  
 


Na internetu se také dají dohledat kázání radikálních Kosovských Albánců. Balkánská média v minulosti upozornila na případ muže, který pochází z Albánie a v Iráku vede bojovníky teroristického Islámského státu:
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Uřízneme ti hlavu! hrozí arabské krásce. Natočila porno v muslimském šátku

PODVRH NEBO PRAVDA? Objevilo se video, jak islámští radikálové natáčejí popravy rukojmí

sta / tn.cz