Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Předvolební průzkum

Výzkum: Ostravské nejvíc trápí životní prostředí a zdravotnictví

V našem pravidelném předvolebním seriálu, který vychází z exkluzivního průzkumu pro televizi Nova, se dnes podíváme na to, co nejvíce trápí obyvatele Moravskoslezského kraje.

Jako největší problémy vidí obyvatelé Moravskoslezského kraje životní prostředí, zdravotnictví a pak sociální oblast. V kraji je totiž vysoká nezaměstnanost, kvůli které odchází i mladí lidé.


A není to jen problém Ostravy, ale i menších měst, jako je třeba Opava nebo Krnov. A jak jsou lidé se současným vedením kraje spokojeni? Nejčastější odpověď byla, že spíše ano.


Hejtmanem je Miroslav Novák z ČSSD, kterého zřejmě nejvíce mediálně proslavil vztah s kontroverzním ostravským lobbistou Martinem Dědicem. Vedení kraje by lidé dali nejčastěji trojku.A s čím jsou v kraji spokojeni? Je to především školství, finanční hospodaření kraje a bezpečnost.


Pojďme se ještě podívat na odhad volebních výsledků. Radost může mít současný hejtman, který opět kandiduje, protože ČSSD má jasný náskok. Druhá by skončila KSČM a třetí hnutí ANO.
 

pez, Michaela Šmídová, Veronika Polášková TN.cz