Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 11. 2015
Těží na uprchlické krizi

VÝZKUM: Uprchlíci vynesli Zemanovi rekordní popularitu

Miloš Zeman, uprchlíci
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Podle výzkumu agentury SANEP se prezident Miloš Zeman těší rekordní popularitě. Kladně jej hodnotí dvě třetiny dotázaných obyvatel ČR. Zeman těží především na odmítavém postoji k uprchlíkům.

Zeman tak vyrovnal propad popularity, který jej postihl po jeho vulgárních výrocích v roce 2014. Naopak v polovině mandátu se těší největší popularitě vůbec. Kladně nebo spíše kladně jej hodnotilo dohromady 67,2 % obyvatel, kterých se agentura SANEP mezi 6. a 9. listopadem dotazovala.

 

Největší body sbíral Zeman za své postoje k uprchlické krizi. Souhlasí s nimi 56,2 % respondentů, dalších 16, 1 % s nimi spíše souhlasí. Zemana pochválili také za "Hájení ekonomických a národních zájmů ČR" nebo "politické a ekonomické vztahy s Čínou".

 

14

GALERIE: Oblíbenost Milože Zemana v listopadu 2015

Oblíbenost Milože Zemana v listopadu 2015 - 1

Hodnocení:

 

Respondenti měli svými vlastními slovy popsat, co jim na prezidentovi vadí a naopak co na Zemanovi oceňují. "Nejvíce dotázaným na Miloši Zemanovi vadí jeho vulgárnost, arogance, populismus, sebestřednost, odmítání uprchlických kvót, příklon k Rusku a Číně, negace islámu, či někteří jeho poradci jako například Vratislav Mynář, ale i jeho bonmoty," píše SANEP.

 

 

"Naopak na Miloši Zemanovi veřejnost nejvíce kladně hodnotí odmítání uprchlických kvót, neúplatnost-poctivost, vlastenectví v podobě hájení zájmů ČR, pravdomluvnost, negaci islámu, cílevědomost, zahraniční politiku ve vztahu k Rusku a Číně či nepodlézavost EU a USA," popisují výzkumníci SANEP, co respondenti nejčastěji označili za kladnou vlastnost současné hlavy státu.

 

V internetovém výzkumu odpovídalo 12 376 registrovaných uživatelů. Statistická odchylka je podle SANEP 2,5 %. SANEP pak vybral kvótní metodou 1 102 odpovědí tak, aby jejich autoři co nejvěrněji reflektovali populaci v České republice.
 

vbo TN.cz