Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Setkání prezidentů

Vzácná návštěva na Hradě: Zeman hostí indického prezidenta

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman v pátek přivítal na Pražském hradě indického prezidenta Ram Nath Kovinda. Budou řešit Afghánistán i posilání obchodních vazeb.

V pátek se krátce před polednem Miloš Zeman setkal s indickým prezidentem na Pražském hradě. Ten zavítal do České republiky už ve čtvrtek a zdrží se do neděle.

 

Prezidenti v soukromí řešili ekonomickou a vojenskou spolupráci. Ve vojenské oblasti se zaměřili na situaci v Afghánistánu a Pákistánu a boj proti terorismu.

 

Co se ekonomické dimenze týče, Zeman se již dříve vyjádřil, že považuje navazování vztahů s Indií za důležité. Indie totiž podle něj představuje perspektivní trh. V souvislosti s tím prezidenti řešili problém, že Indii a ČR nespojují přímé lety.

 

Prezident Zeman potěšil indického prezidenta konstatováním, že je Indie významná země, a měla by se tudíž stát jedním ze stálých členů Rady bezpečnosti OSN.

 

Kromě Zemana se Kovind sejde také s premiérem Andrejem Babišem a předsedou poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem.

 

 

Návštěva indické hlavy státu je vzácná událost. Naposledy sem představitel Indie zavítal před více než 20 lety a setkal se s tehdejším prezidentem Václavem Havlem.

sei TN.cz