Mláďata

Vzácný tapír i hříbátko. Zavřená Zoo Praha ukázala nové přírůstky! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 21. 4. 2020
Téma:

Pražská zoologická zahrada je stejně jako ostatní zoo zavřená a místním svěřencům klid evidentně svědčí. Od půlky března tu na svět přišlo na 130 mláďat. Naposledy vzácný tapír či hříbě koně Převalského.

"K nejatraktivnějším přírůstkům sezóny se zařadil tapír čabrakový, jenž je v historii pražské zoo teprve druhým odchovávaným mládětem tohoto ohroženého druhu," pochlubila se zahrada na svých stránkách.

 

Samice Indah porodila v neděli odpoledne, březí byla déle než 14 měsíců. "Malý tapír čabrakový je samec a zatím si vede dobře. Typické kávově hnědé zbarvení s podélným bílým pruhováním a skvrněním začne ztrácet zhruba za dva měsíce a postupně se přebarví do černobílé podoby dospělých," uvádí zoo.

 

 

Pro Indah to nebyl první porod. Její první syn žije v zoo na Tchaj-wanu a letos se i on stane otcem. Čerstvým přírůstkem v pražské Troji je i hřebeček koně Převalského, který se narodil v úterý brzy ráno. Pro klisnu Haru je to už sedmý potomek.

 

 

"Dva z jejích předchozích potomků – klisny Querida a Tarik – byly v letech 2015 a 2019 transportovány do Mongolska. Otcem novorozeného mláděte je hřebec Len, jenž je jako pravnuk posledního divokého koně odchyceného ve volné přírodě geneticky nesmírně cenný a v Zoo Praha zplodil již 14 hříbat," informovala zahrada, která zároveň zveřejnila i fotky nových přírůstků. A také video hříběte.

 

Pusťte si záběry novorozeného hřebečka:

 

 

TN.cz