Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok na gaye

Vzal je domů, dal jim oblečení a jídlo. Uprchlíci ho umučili k smrti!

Švédská policie - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Švédská policie - ilustrační foto

Nepochopitelný čin šokoval Švédsko. Šestapadesátiletý muž se ujal dvou mladých uprchlíků, kteří přespávali na ulici. Vzal je domů, tam jim dal oblečení a jídlo. Když dva mladíci původem z Maroka zjistili, že jejich hostitel je gay, muže brutálně napadli, zesměšňovali jeho orientaci a nakonec jej umučili. Útok si navíc natočili na telefon.

Švédská policie obvinila dva teenagery původem z Maroka, kteří měli v červnu brutálně zavraždit muže, kterým jim nabídl pomocnou ruku. Teprve šestnáctiletý mladík je obviněn z vraždy, jeho o tři roky starší kamarád mu s hrůzným činem pomáhal.

 

Oba migranti přišli do Evropy bez rodičů. Přespávali na ulici v různých městech Evropy, až dorazili do švédského Göteborgu. Tam je v parku potkal čtyřiapadesátiletý muž. Uprchlíky vzal k sobě domů, nabídl jim, že se mohou umýt, dal jim jídlo a čisté oblečení. Mladíci ale svého hostitele brutálně napadli.

 

Oběť byla nalezena v bytě pobodaná, se svázanýma rukama a drátem omotaným kolem krku. Po smrti mu někdo na krk položil mrtvého hada. Muž byl oblečený v ženských šatech. Oba mladíci vypověděli, že jej v šatech poznali už v parku. Doma mu měla ale spadnout paruka a v tu chvíli měli mladí uprchlíci zjistit, že jde ve skutečnosti o muže. Ten je měl podle jejich výpovědi napadnout a pokusit se je přinutit k sexu.

 

 

Oba útočníci přiznali, že muže zabili. Tvrdili ale, že se jen bránili jeho útoku. S tím ale absolutně nesouhlasí dlouholetý partner zavražděného muže, který s ním sdílel společnou domácnost. Zabitý muž se prý nikdy za ženu nepřevlékal.

 

 

Policii se navíc podařilo z telefonu mladšího z útočníků zachránit video, které se majitel přístroje pokusil smazat. Jeho starší komplic jej při útoku natočil. Na videu je vidět svázaný zraněný muž, kterého útočníci bijí. Při tom jej zesměšňují a uráží kvůli jeho homosexuální orientaci. Navíc se natočili při vykrádání jeho bytu.

 

 

Mladší z útočníků obviněný z vraždy se brání, že čin nespáchal. Na krk oběti někdo po smrti položil mrtvého hada. Na něm našla policie stopy DNA šestnáctiletého Maročana. "Nezabil bych ani mouchu. Hadů se hrozně bojím a nedokázal bych se ho ani dotknout," tvrdil podle listu Expressen policistům útočník, který je teď obviněný z vraždy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dojemný příběh: Muž plní vánoční přání tisícům uprchlíků! Jak se mu to povedlo?

Vybíraví uprchlíci: Nelíbilo se jim ubytování a tři dny odmítali vystoupit z autobusu

vbo TN.cz