Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2018
Pozitivní trend

VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se chlubí pozitivní statistikou. Největší zdravotní pojišťovně se totiž už několik let daří snižovat provozní náklady. Uspořené peníze tak může "vrazit" do péče o nemocné.

"Více než 5,8 miliardy korun ušetřila VZP za posledních deset let na vlastním provozu díky tomu, že se snaží co nejlépe hospodařit s veřejnými penězi. Bezmála 75 % z takto uspořené sumy (4,27 miliardy Kč) připadá na období od roku 2013, kdy pojišťovnu řídí nový vrcholový management," chlubí se tiskový mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

 

Uspořené miliardy pojišťovna dává na péči o nemocné a také do takzvaného rezervního fondu. "Z toho by se hradila léčba například při neočekávaných výkyvech ekonomiky," vysvětluje Tichý.

 

Náklady VZP na vlastní prozoz

 

VZP šetří například díky takzvaným elektronickým aukcím, centralizaci nákupů nebo díky tomu, že vyjednává nové, výhodnější smlouvy na některé služby.

 

 

"Nemalá část provozních nákladů VZP souvisí také s tím, že má ve srovnání s ostatními pojišťovnami suverénně nejširší síť poboček - bez dvou je jich rovných 200," informoval mluvčí pojišťovny.

 

Náklady VZP na péči

pez TN.cz
Reklama