Chybička se vloudila

Vzpoura strojů? Robot otrávil sprejem proti medvědům 24 lidí!

Robotická paže ve skladišti Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Čtyřiadvacet zaměstnanců Amazonu v New Jersey skončilo v nemocnici poté, co robot ve skladišti roztrhl balení medvědího repelentu. Jeden člověk skončil v kritickém stavu, dalších 30 ošetřili přivolaní zdravotníci na místě.

Kuriózní incident se stal minulou středu ve městě Robbinsville v New Jersey. Robot ve skladišti nedopatřením proděravěl balení repelentu proti medvědům.

 

A hlavní složkou repelentu je kapsaicin - tedy látka, která se používá i při výrobě "klasických" pepřových sprejů a je zodpovědná za pálivost papriček. Koncentrovaný mocně dráždí tkáně a to v krajním případě vede k problémům s dýcháním a silné bolesti. Zvlášť pokud kapsaicin přijde do styku s očima nebo ústy.

 

Mluvčí Robbinsvillu John Nalbone uvedl, že při vyšetřování se ukázalo, že automatizovaný stroj omylem propíchl nádobku s medvědím repelentem, což vedlo k uvolnění koncentrovaného kapsaicinu, píše Huff Post..

 

 

"Všichni postižení zaměstnanci by se měli velmi rychle zotavit. Vyšetřování incidentu už probíhá," uvedl Amazon v prohlášení krátce po kuriózní nehodě. 

Související témata:
pez TN.cz