Chatovací aplikace

Velké novinky v aplikaci WhatsApp! Facebook do něj zavádí reklamu

Messenger, WhatsApp, Facebook na telefonu
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
2.1. 2020 5:49
Téma:

Poté, co Facebook na začátku roku 2014 koupil oblíbenou komunikační aplikaci WhatsApp, slíbil, že nebude slučovat data Whatsappu, Instagramu a Facebooku. A nezavede reklamu.

Nyní to ovšem vypadá, že tyto sliby berou za své, píše německý zpravodajský portál Bild. Experti na informační technologie odhadují, že databáze sociálních sítí a komunikační aplikace jsou propojené od roku 2019.

 

To podle webu naznačují i nedávné výpadky všech služeb současně. A nyní se mohou uživatelé oblíbeného chatovacího programu "těšit" i na reklamu.

 

Ta by měla vypadat podle Bildu podobně jako právě na facebooku a instagramu a v budoucnosti by se mohla ještě rozšířit. WhatsApp už se zasíláním komerčních sdělení nově počítá v podmínkách, které visí na jeho stránkách a které uživatelé podepisují při používání aplikace.

Reklama by se měla objevovat mezi zprávami, které posíláte rodině či přátelům. A měla by být personalizovaná, tedy ušitá na míru.

 

Ještě letos by také mělo být možné s pomocí WhatsAppu po propojení s bankovním účtem platit pouhým kliknutím. Tato novinka už funguje v Indii a Indonésii.

 

Špatnou zprávou pro řadu majitelů starších telefonů je ovšem fakt, že WhatsApp už jim brzy nebude fungovat, pokud už tedy fungovat nepřestal. Více informací najdete v TOMTO článku.

TN.cz