To snad ne

Wikipedie místo Trumpa ukazovala penis. Oprava trvala celý den

Místo Trumpa ukazovala Wikipedie penis
Zdroj: Profimedia, Wikipedia
Místo Trumpova úsměvu viděli uživatelé mužské genitálie
Téma:

Stránka s informacemi o americkém prezidentovi na Wikipedii ukazovala celý den špatnou fotku. Místo Donalda Trumpa lidé viděli mužské genitálie. Navíc vždy, když se povedlo vrátit původní obrázek, přispěvatelé ho znovu změnili na ten vulgární.

Pokud jste si v uplynulých dnech vyhledávali informace o americkém prezidentovi, byli jste možná překvapeni. Na anglické verzi Wikipedie se totiž místo fotky Donalda Trumpa objevil snímek mužských genitálií. Informoval o tom portál Daily Mail.

 

Fotka na stránce vydržela po celý Den díkuvzdání. Problém zaznamenali především lidé, kteří o Trumpův životopis požádali virtuální asistentku mobilů Apple Siri. Uživatelé se pak asi hodně divili, když spatřili penis místo Trumpova úsměvu.

 

 

GALERIE: Wikipedie místo Trumpa ukazovala penis

1
/
3
Zdroj: wikipedia.org
Místo Trumpa ukazovala Wikipedie penis - 1

 

Prvotní informace hovořily o chybě v operačním systému Siri. Nakonec se ale ukázalo, že byl editován Trumpův profil na Wikipedii. Jenže pokaždé, když byla fotka vrácena na tu původní, některý z editorů ji znovu vyměnil za vulgární obrázek.

 

 

V pátek ráno se pak změnily podmínky pro editaci Trumpovy stránky a někteří přispěvatelé byli zablokováni. Poté už bylo možné uvést profil do původní verze. V současnosti mohou stránku upravovat jen administrátoři.

TN.cz