skvělé zprávy

Wu-chan nemá žádný nový případ nákazy. Obává se druhé vlny epidemie

Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 19. 3. 2020
Téma:

Z Číny dorazila v souvislosti s koronavirovou nákazou velmi pozitivní zpráva. Ve Wu-chanu, odkud se pandemie rozšířila do celého světa, vůbec poprvé od jejího vypuknutí nehlásí lékaři žádný nový případ onemocnění. Úřady jsou ale opatrnější a varují před druhou vlnou nákazy.

Zásadní informací je, že čínské město Wu-chan nehlásí po měsících boje s koronavirem žádného nového nakaženého. Přitom se tento boj na začátku zdál jako beznadějný. Za středu nebyl ve městě nahlášen jediný nový případ onemocnění, ani jediné nové podezření.

 

Čína i celá Asie se v současnosti obávají příchodu druhé vlny nákazy, a to ze zahraničí. Počet takových případů roste. Za středu jich bylo 34 oproti 14 z předešlého dne.

 

 

Kdo přiletí do Pekingu, musí už od minulého týdne do dvoutýdenní karantény. Zvýšený počet nakažených ze zahraničí řeší i Thajsko nebo Japonsko.

 

Nejen lékaři jsou šťastní za nulový nárůst pacientů. Po dlouhých dnech bojů s nákazou je patrné, že se situace zlepšuje. Wu-chan ale dál počítá mrtvé, za středu jich bylo šest.

 

 

Celkově se v Číně nakazilo téměř 81 tisíc lidí. Z toho 3245 nemoci podlehlo. Wu-chan je nadále uzavřený, ale jeho obyvatelé teď mají další důvod věřit v lepší budoucnost.
 

Související témata:
TN.cz