Soudce rozhodl

Youtuber Mike Pán je podezřelý z vydírání, soud ho do vazby neposlal

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
5.2. 2021 11:45
Téma:

Kontroverzního youtubera Mikea Pána, rodným jménem Mikaela Oganesjana, podezřívají podle městského státního zastupitelství z vydírání. Policisté ho zadrželi v úterý na jedné z pražských benzinek, údajně si tam přebíral peníze. Soud v pátek rozhodoval o vazbě, nakonec ho propustil. Proslavil se urážením městských policistů.

Mike Pán nepůjde do vazby a vyšetřovat ho budou na svobodě, rozhodl v pátek Obvodní soud pro Prahu 9. Jednání bylo neveřejné. Youtuber a podnikatel byl od úterý v cele předběžného zadržení.

 

Pána, který si změnil jméno z rodného Mikael Oganesjan, doprovodila k soudu policejní eskorta. Snažil se, aby nebyly vidět jeho spoutané ruce. Podezřelý je podle mluvčího městského státního zastupitelství Aleše Cimbaly z vydírání, na čerpací stanici si měl údajně přebrat dosud neznámou částku.

 

Státní zástupce podal návrh na vzetí do vazby ve středu, soudce o musel rozhodnout do 24 hodin. Pána nakonec propustil.

 

 

Pán na sebe po delší době upozornil už na konci ledna, kdy na Karlův most zaparkoval tři auta. Mělo jít o protest kvůli oslavě narozenin bývalého poslance Petra Bendy (ČSSD) v Teplicích.

 

"V blízkosti těchto vozidel se pohybovala osoba na tříkolové koloběžce, která je známá tím, že dlouhodobě dehonestuje práci nejen strážníků, ale také využívá mezer v platné legislativě. Vzhledem k porušení platného dopravního značení bude přestupek tohoto 23letého muže oznámen správnímu orgánu," řekla tehdy mluvčí strážníků Irena Seifertová.

 

Youtuber od roku 2016 pod přezdívkou MikeJePán natáčel videa, na kterých urážel pražské strážníky nebo jim různými způsoby odporoval a komplikoval tak jejich práci. Později tvrdil, že se jednalo o reklamní kampaň pro jeho firmu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz